Nowy doktorat z biologii na Wydziale22.07.2013 07:51

29 maja 2013 r. w budynku D9 przy ul. Zelwerowicza 4 odbyła się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Magdaleny Kwolek-Mirek z Katedry Biochemii i Biologii Komórki naszego Wydziału. Praca doktorska nosiła tytuł „Mechanizm toksyczności akroleiny wobec komórek drożdży Saccharomyces cerevisiae” i została przygotowana pod kierunkiem prof. dr hab. Grzegorza Bartosza. Recenzentami rozprawy byli prof. dr hab. Stanisław Ułaszewski (Uniwersytet Wrocławski) oraz prof. dr hab. Michał Woźniak (Gdański Uniwersytet Medyczny). Dnia 11 lipca 2013 roku Rada Wydziału Biologiczno-Rolniczego podjęła uchwałę o nadaniu mgr M. Kwolek-Mirek stopnia doktora nauk biologicznych, oraz uchwałę o wyróżnienie rozprawy.