Wykład otwarty prof. D. Makowieckiego29.05.2013 10:08

Na naszym wydziale 28 maja b.r. odbył się, zorganizowany przez Katedrę Biologii Środowiska i Instytut Archeologii UR  wykład prof. Daniela Makowieckiego z Pracowni Rekonstrukcji Środowiska Przyrodniczego, Instytutu Archeologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu pod tytułem ”Archeozoologia/Zooarcheologia w studiach nad kulturą i środowiskiem przyrodniczym (zarys zagadnień)”.

Profesor Makowiecki w bardzo przystępny sposób pokazał czym zajmuje się archeozoologia. Dowiódł, że istnieje wiele punktów stycznych między biologią a archeologią. Przedstawił najnowsze osiągnięcia archeozoologii, w których wykorzystano wiedzę z zakresu biologii molekularnej, ekologii, nauk weterynaryjnych czy zoologii. Po wykładzie trwała ożywiona dyskusja m.in. o możliwościach wspólnych badań naukowych biologów i archeologów z naszego Uniwersytetu.