Wydział Biologiczno – Rolniczy na inauguracji Małego Uniwersytetu Rzeszowskiego28.05.2013 10:21

25 maja 2013 r. w Uniwersyteckim Centrum Innowacji i Transferu Wiedzy Techniczno-Przyrodniczej, odbyła się konferencja inaugurująca działalność Małego Uniwersytetu Rzeszowskiego. Wydział Biologiczno-Rolniczy reprezentowali pracownicy Katedry Biologii Środowiska: dr Aneta Bylak, dr Iwona Kania, mgr Andrzej Wojton, oraz kierownik katedry dr hab. prof. UR Krzysztof Kukuła. Pracownicy Katedry przedstawili swoją ofertę dydaktyczną adresowaną do najmłodszych - „Owady zaklęte w bursztynie” i „Tajemniczy, podwodny świat owadów”.

Prezentowali m.in. pochodzące sprzed 40 milionów lat owady znalezione w bursztynie. Ogromne zainteresowanie wśród dzieci wzbudziły także owady żyjące pod wodą. Do mikroskopów, przy których można było obejrzeć zwierzęta w powiększeniu, ustawiały się kolejki. Dzieci były niezwykle zaciekawione i podekscytowane. Niektóre były trochę onieśmielone, inne zasypywały prowadzących pytaniami. Dużym zainteresowaniem prezentowanymi materiałami wykazali się także obecni na konferencji rodzice.