Otwarcie pokoju wystawienniczego dziko występujących roślin27.02.2013 10:25

W dniu 18.02.2013r. w Skansenie Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej przedstawiciele Uniwersytetu Rzeszowskiego, Wydziału Biologiczno-Rolniczego uczestniczyli w otwarciu pokoju wystawienniczego dotyczącego dziko występujących roślin. Wystawę stworzono w ramach projektu „Promocja tradycyjnych form zbieractwa dzikich roślin w celu zniwelowania różnic społecznych i ekonomicznych w Europie Środkowej” o akronimie „Traditional and wild”. Projekt ten realizowany jest na terenie polski przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia „Pro Carpathia”.

Prezentacji ekspozycji towarzyszły wykłady Pani prof. dr hab. Czesława Trąba z Uniwersytetu Rzeszowskiego zaprezentowała referat pt. „Magiczny i religijny aspekt dziko występujących roślin”, a  Pani dr Izabela Wodzińska z Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej „Nalewki ziołowe w polskiej tradycji”.

Prezentowany materiał roślinny zebrany i oznaczony został przez pracowników Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Arboretum w Bolestraszycach.

tekst i zdjęcia M. Gargała