Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego13.01.2013 14:30

Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Krajobraz otwarty”

W dniu 12 grudnia 2012 roku został rozstrzygnięty konkurs fotograficzny „Krajobraz otwarty?! zorganizowany przez SKN Rolników „Włościanin” pod honorowym patronatem Dziekana Wydziału Biologiczno-Rolniczego Uniwersytetu Rzeszowskiego dr hab. inż. prof. UR Zbigniewa Czerniakowskiego.

W konkursie wzięło udział 25 uczestników, studentów Wydziału Biologiczno-Rolniczego, którzy złożyli łącznie 70 fotografii. Konkurs ten cieszył się największą popularnością w porównaniu do dotychczasowych organizowanych przez Koło („Wiosna”, „Jesień już?!”).

Komisja w składzie: dr hab. inż. prof. UR Zbigniew Czerniakowski - przewodniczący, prof. dr hab. Czesława Trąba, dr hab. inż. prof. UR Lech Lichołai, dr hab. inż. arch. prof. UR Piotr Patoczka, dr inż. Tomasz Olbrycht oraz dr inż. Anna Baran przyznała następujące nagrody:

• Nagroda Dziekana Wydziału Biologiczno-Rolniczego: Martyka Stapińska II AK „Patrząc z góry świat wydaje się lepszy”
  • Nagroda Dziekana Wydziału Biologiczno-Rolniczego: Magdalena Kiljańska II AK „brak tytułu”
  • I Nagroda SKN Rolników „Włościanin”: Izbela Krasoń III AK „Mroczna strona”
  • II Nagroda SKN Rolników „Włościanin”: Elżbieta Krupińska III AK „Namestad-Norwegia”
  • III Nagroda SKN Rolników „Włościanin”: Kamil Pilch II OŚMU „Prześwit”
  • Wyróżnienie: Joanna Zagajewska IV AK „Barwny Zakątek”,
  • Wyróżnienie: Magdalena Kiljańska II AK „brak tytułu”
  • Wyróżnienie oraz Nagroda Specjalna prof. dr hab. Czesławy Trąby: Joanna Zagajewska IV AK „Barwny Zakątek”

Przed ogłoszeniem wyników konkursu odbył się wykład dr inż. Anny Baran „Kompozycja w fotografii,” podczas którego uczestnicy spotkania usłyszeli ważne zasady związane z poprawnym kadrowaniem zdjęć.

Pokonkursową wystawę prac można oglądać w dniach od 12.12.2012r. do 12.01.2013r., w budynku D3, III piętro.

Wszystkim studentom dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy.

Tekst: M. Gargała, M. Pisarek