Naukowcy z Wydziału Biologiczno-Rolniczego z wizytą w Guangdong Pharmaceutical University w Chinach13.05.2019 13:31

W dniach 6-10 maja 2019 dr hab. Izabela Sadowska-Bartosz i prof. Grzegorz Bartosz przebywali, w ramach programu Erasmus+, w Guangdong Pharmaceutical University w Guangzhou (Kanton) gdzie wygłosili wykłady i prowadzili rozmowy o możliwościach współpracy naukowej. Z dużym zainteresowaniem spotkały się wykłady dr hab. I. Sadowskiej-Bartosz, prezentujące wyniki badań prowadzonych w Zakładzie Biochemii Analitycznej, dotyczące chemicznych i biologicznych właściwości flawonoidów. Pracownicy i studenci School of Food Science and Technology w Zhongshan wyszli z propozycją rozszerzenia zakresu wymiany pracowników i studentów w ramach programu Erasmus+, by objęła ona także dyscyplinę technologia żywności i żywienia.