„ Czy wiesz co jesz? czyli o zdrowej żywności i nie tylko” – konferencja naukowa UR i II LO w Łańcucie04.02.2019 07:58

31 stycznia br. w II Liceum Ogólnokształcącym w Łańcucie odbyła się konferencja naukowa pt. „Czy wiesz co jesz? czyli o zdrowej żywności i nie tylko ”, której współorganizatorem był Wydział Biologiczno – Rolniczy Uniwersytetu Rzeszowskiego. W konferencji wzięło udział ponad 350 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całego powiatu łańcuckiego, władze miasta i powiatu oraz wielu znamienitych gości. Podczas konferencji wykłady wygłosili pracownicy Wydziału Biologiczno – Rolniczego: prof. Małgorzata Dżugan, dr Monika Tomczyk oraz dr Maciej Kluz, a także z Wydziału Medycznego w osobie dr Edyty Łuszczki. Stosika naukowe o miodzie przygotowali studenci z SKN Technologów Żywności „FERMENT”. Prowadzili oni  również z mgr inż. Pawłem Hanusem (doktorantem WBR)  pokaz kuchni molekularnej, który cieszył się dużym zainteresowaniem. Podczas konferencji odbyła się również promocja naszego wydziału i uniwersytetu skierowana do grupy potencjalnych, przyszłych studentów naszej uczelni. Dziękujemy Dyrekcji II LO w Łańcucie oraz mgr Małgorzacie Hubali za zaproszenie i rozpoczęcie jak myślimy nowej, owocnej współpracy.

https://rzeszow.tvp.pl/1663784/aktualnosci (wydanie z 31.01.2019 od 13:57 min.)

Pliki do pobrania: