Uroczysta Wydziałowa Inauguracja Roku Akademickiego 2017/201805.11.2017 19:49

W piątek 27 października 2017 roku na Wydziale Biologiczno-Rolniczym odbyła się uroczysta Wydziałowa Inauguracja Roku Akademickiego 2017/2018. Po Mszy Św. odprawionej w intencji pracowników oraz studentów w Kościele p.w. WNMP w Zalesiu, uroczystość poprowadził prof. dr hab. Czesław Puchalski - Dziekan Wydziału Biologiczno-Rolniczego, który serdecznie powitał studentów I roku w murach Uczelni oraz życzył wszystkim studentom oraz pracownikom owocnej pracy w nowym roku akademickim. Prof. Puchalski przedstawił priorytetowe kierunki rozwoju wydziału, jego zasoby i szeroką współpracę z samorządem, szkołami, przedsiębiorstwami, liczne projekty finansowane ze źródeł zewnętrznych, oraz możliwości rozwoju dla studentów. Immatrykulacje studentów poprowadziła Pani dr Ewa Kukuła, Prodziekan ds. Jakości Kształcenia. Podczas uroczystości wręczone zostały dyplomy uznania dla najlepszych studentów i absolwentów Wydziału.

Na inaugurację przybyli Prorektor Uniwersytetu Rzeszowskiego, dr hab. prof. UR Grzegorz Ślusarz, oraz przedstawiciele samorządu, instytucji otoczenia biznesu związanych z wydziałem, m.in.: Pani Teresa Pamuła - Dyrektor Podkarpackiego Oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Rzeszowie, Pan Mariusz Olechowski – Radny Miasta Rzeszowa, Pan Piotr Puchalski - Prezes Związku Stowarzyszeń „Podkarpacka Izba Rolnictwa Ekologicznego”, Pan Arkadiusz Trefon - Prezes Vianat Sp. z o.o. Sp. k.

Na koniec uroczystości dr hab. inż. prof. UR Maciej Balawejder wygłosił wykład inauguracyjny pt. „Ozon – siła natury”.

Po uroczystości inauguracyjnej odbyło się drugie posiedzenie Rady Społeczno-Gospodarczej Wydziału Biologiczno-Rolniczego z udziałem Pana Lucjana Kuźniara, Marszałka Województwa Podkarpackiego. W spotkaniu uczestniczyli dyrektorzy oraz prezesi współpracujących z Wydziałem instytucji i firm, m.in.: Departamentów Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego, Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Boguchwale, Podkarpackiego Oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Rzeszowie, Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia „Pro Carpathia”, Stowarzyszenia na rzecz Innowacyjności i Transferu Technologii HORYZONTY, Regionalnego Towarzystwa Rolno - Przemysłowego  "Dolina Strugu",  Fundacji Gospodarka i Przedsiębiorczość,  EKO HYBRES Sp. z o.o. , GEECS S.A.,  VIANAT Sp. z o.o. Sp. k., Zakładów Mięsnych SMAK GÓRNO, Firmy Wdrożeniowo – Wykonawczej "EKO-TECH", Südzucker Polska S.A. "Cukrownia Ropczyce", Młyn Frysztak Sp. z o.o.

Zasadniczym obszarem działania Rady Społeczno-Gospodarczej Wydziału Biologiczno-Rolniczego Uniwersytetu Rzeszowskiego jest integrowanie środowiska naukowego z gospodarką i otoczeniem poprzez wprowadzenie komponentu innowacyjności i optymalne wykorzystanie funduszy unijnych przeznaczonych na ten cel w perspektywie finansowej 2014-2020. (fot. Ł.P.).