Podsumowanie I-go Międzyszkolnego Konkursu „Doświadczenia wokół Nas”26.06.2017 11:16

W dniu 12 czerwca 2017 r. na Wydziale Biologiczno-Rolniczym odbyło się podsumowanie I-go Międzyszkolnego Konkursu „Doświadczenia wokół Nas”. Organizatorem Konkursu był Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Rzeszowie, pod patronatem Dziekana Wydziału Biologiczno-Rolniczego Pana prof. dr hab. inż. Czesława Puchalskiego. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowania przedmiotami ścisłymi i przyrodniczymi, poprzez popularyzowanie wśród uczniów zachodzących procesów i przemian fizycznych, biologicznych i chemicznych. Adresatami Konkursu byli uczniowie klas VI Szkoły Podstawowej oraz klas I-III Gimnazjum z miasta Rzeszowa. Prace przygotowywane w formie filmów video było oceniane przez Jury w skład którego wchodzili pracownicy i doktoranci Wydziału Biologiczno-Rolniczego.

Oprócz nagród rzeczowych uczniowie mogli uczestniczyć w interesujących warsztatach zorganizowanych w Katedrze Chemii i Toksykologii Żywności. Zajęcia te były możliwością poszerzenia wiedzy i zdobyciem nowych umiejętności przez młodych badaczy.