Kolejna wizyta gościa z Anglii na Wydziale Biologiczno-Rolniczym12.06.2017 11:02

W dniach 31.05-3.06. Katedra Biologicznych Podstaw Rolnictwa i Edukacji Środowiskowej gościła przebywającego na Wydziale, dr Kevina Richarda Butta z Preston University w Anglii. Dla zainteresowanych studentów „Architektura krajobrazu” oraz „Odnawialne źródła energii i gospodarka odpadami” a także członków Rzeszowskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Przyrodników im. Kopernika, zaprezentował on wykład: ”Sustainable development – fad or a need of the moment?”. Spotkanie pomagali organizować członkowie Studenckiego Koła Naukowego Zrównoważonego Rozwoju.

Słuchacze wykładu po raz kolejny przekonali się jak ważne i pilne są działania na rzecz obniżania antropopresji.

Przyjazd dr Kevina Butta umożliwił także kolejne spotkanie członków „EARTHWORM RESEARCH GROUP”. Realizując wspólne plany, odbyto wyjazd w Bieszczady po kolejny materiał badawczy.”