Spotkanie z Marcinem Popkiewiczem22.03.2017 16:40

W dniu 15 marca 2017 roku, w wypełnionej po brzegi auli Budynku D9, odbyło się spotkanie z panem Marcinem Popkiewiczem. Zaprezentowany został wykład pt. „Świat paliw kopalnych. Dlaczego cokolwiek zmieniać?”. Pan Marcin Popkiewicz jest absolwentem Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. To także popularny dziennikarz, autor i tłumacz artykułów oraz filmów dotyczących gospodarki, zasobów energetycznych, zrównoważonego rozwoju, granic wzrostu, zmiany klimatu czy społecznych i politycznych aspektów tych zagadnień.

To autor bestsellerów Świat na rozdrożu i Rewolucja energetyczna. Ale po co?

Wykładowi przysłuchiwali się nie tylko studenci kilku kierunków kształcenia na Wydziale Biologiczno-Rolniczym, ale także młodzież szkół współpracujących z Katedrą Biologicznych Podstaw Rolnictwa i Edukacji Środowiskowej. Wśród zaproszonych na wykład byli również przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego i Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Rzeszowie. W organizacji i przebiegu spotkania pomagali członkowie studenckiego Koła Naukowego Zrównoważonego Rozwoju.

Powitanie gościa i zaprezentowanie sylwetki
Wykład rozpoczęty
Sala wypełniona po brzegi
Brak wolnych miejsc na widowni nie przeszkadza