prof. dr hab Krzysztof Kukuła powołany do Rady Narodowego Kongresu Nauki16.10.2016 19:31

prof. dr hab Krzysztof Kukuła powołany do Rady Narodowego Kongresu Nauki

21 września 2016 roku wicepremier Jarosław Gowin wręczył nominacje członkom powołanej przez niego Rady Narodowego Kongresu Nauki. Rada złożona jest z 52 profesorów z wyższych uczelni i innych jednostek naukowo-badawczych w kraju. Przewodniczącym Rady został prof. dr hab. Jarosław Górniak z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Z Podkarpacia do prac w Radzie zaproszony został prof. dr hab. Krzysztof Kukuła z naszego Wydziału.

Rada ma być najważniejszym gremium opiniotwórczym w odniesieniu do powstającej nowej Ustawy o szkolnictwie wyższym. Projekt przygotowywanej Ustawy zostanie zaprezentowany we wrześniu 2017 roku w Krakowie podczas Narodowego Kongresu Nauki.

We wrześniu 2016 roku rozpoczęły się prace zespołów roboczych Rady, które następnie zaprezentują na uczelniach w całym kraju efekty swojej pracy i podejmą dyskusję nad kształtem Ustawy.

Pierwsza z konferencji programowych, pod hasłem „Umiędzynarodowienie – szansa i wyzwanie dla polskich uczelni”, przygotowujących Narodowy Kongres Nauki odbędzie się w dniach 20-21 października 2016 roku w Uniwersytecie Rzeszowskim.