Zaszczytne powołanie na członka Zespołu Zadaniowego ds. Obszarów Wiejskich i Krajobrazu przy Komitecie Przestrzennego Zagospodarowania Kraju Polskiej Akademii Nauk28.07.2015 09:03

Zaszczytne powołanie na członka Zespołu Zadaniowego ds. Obszarów Wiejskich i Krajobrazu przy Komitecie Przestrzennego Zagospodarowania Kraju Polskiej Akademii Nauk

Z dniem 28 maja bieżącego roku pani prof. dr hab. Joanna Kostecka z Wydziału Biologiczno-Rolniczego Uniwersytetu Rzeszowskiego została powołana w skład Zespołu Zadaniowego ds. Obszarów Wiejskich i Krajobrazu przy Komitecie Przestrzennego Zagospodarowania Kraju Polskiej Akademii Nauk.

Z Komitetem Przestrzennego Zagospodarowania Kraju PAN (KPZK PAN) prof. dr hab. Joanna Kostecka związana jest od roku 2007. W kadencji 2007-2010, jako jego członek – działała w zespole ds. Zrównoważonego Rozwoju i została pomysłodawcą serii konferencji pt „Retardacja materialnego przekształcania zasobów. Osiągnięcia, problemy, perspektywy”. Pierwszą konferencję z tej serii zorganizowano w roku 2009 na Uniwersytecie Rzeszowskim. Materiały wydano w Biuletynie KPZK PAN (z. 242. 2010. ss. 220).

Prof. dr hab. Joannę Kostecką zaproszono do prac Zespołu Problemowego ds. Zrównoważonego Rozwoju ponownie w okresie 2011-2014 a w kadencji 2015-2018 będzie działała jako członek Zespołu Zadaniowego ds. Obszarów Wiejskich i Krajobrazu. Przewodnicząca tego Zespołu jest prof. dr hab. Wioletta Kamińska z Instytutu Geografii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Przy kolejnej konferencji „Retardacja materialnego przekształcania… „ w roku 2012, do grona współpracujących w organizacji dołączyło Polskie Towarzystwo Inżynierii Ekologicznej oraz Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT. Materiały opracowano naukowo i udostępniono na stronach wydawnictwa Inżynieria Ekologiczna (z. 34. 2013. ss. 228). Do udziału w kolejnej konferencji zapraszamy w imieniu organizatorów, we wrześniu 2016 roku.