15-lecie Koła Naukowego Przyrodników25.02.2015 13:12

W dniu 21 lutego na Wydziale Biologiczno-Rolniczymy odbyły się obchody 15-lecia powstania Koła Naukowego Przyrodników Uniwersytetu Rzeszowskiego. Organizatorami tego spotkania był Zarząd KNPUR z prezesem Panią Małgorzatą Pociask oraz opiekun koła dr hab. Idalia Kasprzyk, prof. UR. W spotkaniu tym wziął udział Pan Rektor dr hab. inż. Czesław Puchalski, prof. UR. Gościem honorowym był prof. dr hab. Zdzisław Bogucki, który był założycielem koła i jego pierwszym opiekunem naukowym. Podczas uroczystości kolejni  prezesi przedstawili najważniejsze osiągnięcia naukowe koła oraz najciekawsze zdjęcia z obozów naukowych. Urodziny koła uczczone były wspaniały tortem, który pokroił jego założyciel.  Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem o czym świadczą podpisy 70 osób na ‘liście obecności’.  Są już plany na jubileuszowego spotkania w Werchracie, w miejscu, gdzie po raz pierwszy odbył się obóz naukowy. Relacja z tego spotkania będzie prezentowana w Radiu Rzeszów.