PIKNIK EKOLOGICZNY - fotorelacja07.07.2014 12:52

W dniu 6.07.2014r. w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie zorganizowano Piknik Ekologiczny w ramach akcji edukacyjnej pt. „Ogród pomiędzy naturą a kulturą” realizowanej przy finansowym wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie. Na Pikniku odbyły się warsztaty prowadzone przez pracowników Wydziału Biologiczno-Rolniczego, Uniwersytetu Rzeszowskiego:

- dr inż. arch. kraj.  Marta Pisarek i mgr inż. arch. kraj. Marta Gargała  - Współczesne rozwiązania krajobrazowe w przestrzeni otwartej i zamkniętej w aspekcie ekoinnowacji,

- dr inż. arch. Anna Sołtysik - Rzemiosło między kulturą a naturą,

- mgr inż. arch. kraj. Agata Gajdek -  Biżuteria miasta czyli LandArt w „mini wydaniu”, czyli o subtelnym, tymczasowym dekorowaniu szarych miejsc Rzeszowa.

Ponadto warsztatom towarzyszyła wystawa fotograficzna związana z kształtowaniem współczesnej przestrzeni krajobrazowej z wykorzystaniem obiektów odnawialnej energii.

M. Gargała

Muzeum Okręgowe w Rzeszowie