Uroczysta Wydziałowa Inauguracja Roku Akademickiego 2018/2019 - fotorelacja29.10.2018 09:19

W piątek 26 października 2018 roku na Wydziale Biologiczno-Rolniczym odbyła się uroczysta Wydziałowa Inauguracja Roku Akademickiego 2018/2019. Po Mszy Św. odprawionej w intencji pracowników oraz studentów w Kościele p.w. WNMP w Zalesiu, uroczystość poprowadził prof. dr hab. Czesław Puchalski - Dziekan Wydziału Biologiczno-Rolniczego, który serdecznie powitał studentów I roku w murach Uczelni oraz życzył wszystkim studentom oraz pracownikom owocnej pracy w nowym roku akademickim. Prof. Puchalski przedstawił priorytetowe kierunki rozwoju wydziału, jego zasoby i szeroką współpracę z samorządem, szkołami, przedsiębiorstwami, liczne projekty finansowane ze źródeł zewnętrznych, oraz możliwości rozwoju dla studentów. Podczas uroczystości wręczone zostały dyplomy uznania dla najlepszych studentów i absolwentów Wydziału.

Na inaugurację przybyli Prorektor ds. Infrastruktury i Współpracy z Gospodarką dr hab. prof. UR Józef Cebulski, przedstawiciele samorządu oraz instytucji otoczenia biznesu związanych z Wydziałem.

Na koniec uroczystości  dr hab. prof UR Aneta Bylak wygłosiła wykład inauguracyjny pt. „Rzeki bez barier - marzenie hydrobiologia”.

Po uroczystości inauguracyjnej odbyło się trzecie posiedzenie Rady Społeczno-Gospodarczej Wydziału Biologiczno-Rolniczego. Zasadniczym obszarem działania Rady Społeczno-Gospodarczej Wydziału Biologiczno-Rolniczego Uniwersytetu Rzeszowskiego jest integrowanie środowiska naukowego z gospodarką i otoczeniem poprzez wprowadzenie komponentu innowacyjności i optymalne wykorzystanie funduszy unijnych przeznaczonych na ten cel w perspektywie finansowej 2014-2020.
(fot. Ł.P.)