Nagroda Elsevier Research Impact Leaders Award13.12.2017 13:05

ELSEVIER przyznał Uniwersytetowi Rzeszowskiemu nagrodę „Research Impact Leadres Award” w dziedzinie Nauk Rolniczych. Nagroda jest wyrazem uznania dla wybitnych instytucji badawczych, które mają największy wpływ na badania naukowe i przyczyniają się do lepszej rozpoznawalności polskiej nauki w świecie.
Nauki rolnicze reprezentowane są głównie przez Wydział Biologiczno-Rolniczy UR. Nominowane do tej nagrody były trzy uczelnie:
  • Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie,
  • Uniwersytet Rolniczy w Krakowie,
  • Uniwersytet Rzeszowski.
ELSEVIER wyróżniła uczelnie, których najnowsze prace naukowe (z lat 2014-2016) mają największy wpływ na postrzegalność polskiej nauki w świecie. Nagroda promuje wysoką jakość badań naukowych i ich umiędzynarodowienie. Kapituła nagrody bierze pod uwagę wzrost liczby publikacji w najbardziej prestiżowych czasopismach naukowych, publikacje z udziałem zagranicznych współautorów oraz wskaźnik cytowań w danej dyscyplinie.
ELSEVIER Research Impact Leadres Award, przyznana po raz pierwszy w roku 2016, jest częścią światowej inicjatywy Elsevier, mającej na celu wspomaganie badań oraz rozwoju nauki.
Nagrody przyznawane są w 6 dyscyplinach: Agricultural Sciences, Engineering and Technology, Humanities, Medical Sciences, Social Sciences.