Nowy projekt badawczy w ramach Programu BIOSTRATEG16.03.2017 08:27

Z przyjemnością informujemy, że projekt o wartości ponad 6 mln zł złożony w ramach Strategicznego programu badań naukowych i prac rozwojowych "Środowisko naturalne, rolnictwo i leśnictwo" - BIOSTRATEG III pt.: "Opracowanie innowacyjnej biodegradowalnej otoczki dla nasion soi opartej na biopolimerach z surowców odnawialnych dla zwiększonej tolerancji roślin na niekorzystne warunki środowiskowe" został wysoko oceniony – zajął 5 miejsce na 29 ocenionych pozytywnie i jest rekomendowany do finansowania.

Projekt został przygotowany przez Konsorcjum, w skład którego wchodzą:

1.       Instytut Biopolimerów i Włókien Chemicznych

2.       Hodowla Soi Agroyoumis Polska Sp. z o.o.

3.       Uniwersytet Rzeszowski

4.       Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa - Państwowy Instytut Badawczy

Ze strony Wydziału Biologiczno-Rolniczego projekt przygotowany był przez:

prof. dr hab. inż. Dorota Bobrecka-Jamro,

dr hab. inż. prof. UR Ewa Szpunar-Krok,

dr inż. Wacław Jarecki

dr inż. Piotr Kubit.

Przygotowanie projektu wspomagane było przez panią Gabrielę Pawłowską.

Lista rankingowa pozytywnie zaopiniowanych wniosków