Podpisanie umowy o współpracy z I Liceum Ogólnokształcącym w Strzyżowie18.11.2016 12:23

Wydział Biologiczno-Rolniczy UR oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie podpisali 4 listopada 2016 r. umowę o współpracy, w ramach której Wydział Biologiczno-Rolniczy objął patronatem uczniów klasy o rozszerzeniu biologiczno-chemicznym, zwanej „klasą akademicką”.

W ciągu roku szkolnego pracownicy naukowo-dydaktyczni Uniwersytetu przeprowadzą na Wydziale Biologiczno-Rolniczym dodatkowe zajęcia z biologii dla uczniów klasy akademickiej. Ponadto Wydział Biologiczno-Rolniczy umożliwi uczniom klasy objętej patronatem korzystanie z konsultacji naukowych u specjalistów z biologii komórki, biochemii, bioklimatologii, botaniki, hydrobiologii, paleobiologii, zoologii bezkręgowców oraz zoologii kręgowców.