Ponad pół miliona złotych na projekt w ramach POWER17.11.2016 14:13

Miło nam poinformować, że projekt pt. „Rozwój kluczowych kompetencji oczekiwanych przez pracodawców u studentów i studentek Wydziału Biologiczno-Rolniczego Uniwersytetu Rzeszowskiego” przygotowany przez Wydział Biologiczno-Rolniczy został wysoko oceniony przez NCBiR i wskazany do dofinansowania w kwocie 559 197 zł.

Projekt został złożony w ramach konkursu nr 2/PRK/POWER/3.1/2016 w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 (Działania 3.1 Kompetencje w szkolnictwie wyższym, Oś III Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju) i zajął 90 miejsce na 137 pozytywnie ocenionych i 430 złożonych

Głównym celem projektu jest podniesienie kompetencji oczekiwanych przez pracodawców na rynku pracy: zawodowych, komunikacyjnych, językowych, oraz w zakresie przedsiębiorczości i analitycznych u 300 osób będących studentami studiów I i II stopnia czterech kierunków Wydziału Biologiczno-Rolniczego Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Zadania w ramach projektu obejmują szkolenia certyfikowane, warsztaty, zadania praktyczne w formie zespołów projektowych realizowane wspólnie z pracodawcami oraz wizyty studyjne.

Wszystkie działania podjęte w ramach projektu będą wdrażane w ramach Programu Rozwoju Kompetencji na rzecz dalszego kształcenia i zatrudniania absolwentów.

Termin realizacji: 1 styczeń 2017 – 30 czerwiec 2019

Wartość projektu:  579  945 zł