W piątek 26 października 2018 r. odbyło się III posiedzenie Rady Społeczno-Gospodarczej Wydziału Biologiczno-Rolniczego z udziałem dyrektorów oraz prezesów współpracujących z Wydziałem instytucji i firm, m.in.: Departamentu Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego, Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Boguchwale, Podkarpackiego Oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Oddziału Terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Związku Stowarzyszeń Podkarpackiej Izby Rolnictwa Ekologicznego, Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Rzeszowie, Regionalnego Towarzystwa Rolno - Przemysłowego  "Dolina Strugu",  EKO HYBRES Sp. z o.o.,  VIANAT Sp. z o.o. Sp. k..

Zasadniczym obszarem działania Rady Społeczno-Gospodarczej Wydziału Biologiczno-Rolniczego Uniwersytetu Rzeszowskiego jest integrowanie środowiska naukowego z gospodarką i otoczeniem poprzez wprowadzenie komponentu innowacyjności i optymalne wykorzystanie funduszy unijnych przeznaczonych na ten cel w perspektywie finansowej 2014-2020.